7.13.2021

Підсумки методичної роботи в Одаївській гімназії у 2020-2021 навчальному році

 

Підсумки  методичної   роботи

в Одаївській гімназії у  2020-2021 навчальному році

 

На виконання наказу №92 від 07.09.2020 р.«Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами ЗЗСО у 2020–2021 навчальному році» була проведена належна робота, яка в цілому дала певні позитивні результати. Педагогічний колектив був зорієнтований на реалізацію науково-методичної проблеми закладу освіти «Впровадження нових освітніх технологій в освітній процес, як засіб підвищення ефективності праці учителів та формування життєвих компетентностей здобувачів освіти». Виконання завдань підвищення якості сучасного уроку шляхом впровадження методичних тижнів і методичних днів, забезпечення високого рівня проведення всіх видів занять, професійне становлення молодих учителів, проведення методичного забезпечення навчальних предметів у відповідності із вимогами нових керівних документів у галузі освіти, навчальних планів і програм, проведення робіт з удосконаленням комплексної програми виховання учнів, формування в них високих моральних якостей, реалізації яких була підпорядкована вся структура методичної роботи в школі. Вся методична робота планувалась за потребами вчителів, згідно їх запитів і побажань, виявлених в ході анкетування

.

Планом методичної роботи було передбачено проведення засiдань МО на яких розглядалися питання організації методичної роботи у 2020-2021 н. р., участi учнів освітнього закладу в олімпіадах та конкурсах, cамоосвiтня робота учителя, новини методичної та психолого-педагогiчної лiтератури.

         Протягом навчального року у закладі освіти працювали два методичні обєднання і школа молодого вчителя. Зокрема:

·        Класних керівників

·        Учителів початкових класів

·        Школа молодого учителя   

Відповідно до річного плану роботи закладу освiти, плану методичної роботи з метою вивчення проблеми наступності у освітньому процесi, виявлення та обговорення труднощів періоду адаптації здобувачiв освiти  до нових умов у основній школі,17.11.2020 р. був проведений методичний день у 5 класі за темою «Шлях від адаптації до успіху».

У його проведенні взяли участь учителі-предметники, Мельник Л. М., Бандурак Г.М., директор Присяжнюк Г. Г., заступник директора школи Савик М. В., класний керівник 5 класу Арабчук Г.М., соціальний педагог Вербінець М.М.

Згідно складеного плану були проведені відкриті уроки з української мови i природознавства, тренiнгове заняття «Ми- п’ятикласники».

Уроки проведені на відповідному науково-методичному рівні, з використанням сучасних освітніх технологій. Класним керiвником Арабчук Г.М. було розроблено онлайн-пам’ятки батькам п’ятикласників, надано методичні поради щодо питань співпраці між закладом освiти та сім’єю у період адаптації.

Загалом робочою групою було обговорено труднощі, які виникають при переході учня з початкової школи до основної та шляхи їх подолання. Також забезпечення наступності та перспективності навчальних предметів, що сприяє успішній адаптації дитини до системи навчання в основній школі.

   На виконання  річного плану роботи закладу, виконання наказу № 143 від 14.12.2020 року «Про організацію та проведення Тижня початкової освіти», з метою виявлення проектного потенціалу педагогічних технологій як засобу реалізації вчителями інноваційної діяльності в галузі початкової освіти, у закладi було проведено Тиждень початкової освіти, який проходив з 16.12 по 22.12 2020 року.

Даний тиждень пройшов на відповідному рівні за темою «Зимові свята». Всі учителі початкових класів взяли активну участь у його  проведенні, який за змістом  був творчим  i цiкавим. Тиждень проходив згiдно складеного плану. Відповідно до теми тижня,  учителями  було продумано цікаві форми роботи, де всі учні початкової школи стали активними учасниками у його проведенні.

Як підсумок тижня було проведено засідання МО і обговорено питання про використання у роботі ефективних форм, методів, інноваційних технологій навчання, власних методичних знахідок та педагогічних ідей з метою реалiзацiї предметних компетентностей здобувачів освіти у Новiй українськiй школi                           

    Школа молодого учителя – це методичне об’єднання вчителів, було створене у вересні 2020 р. Керівник – Присяжнюк Г.Г. Молодi учителі: Гарасимюк І.М.– учитель польської мови, Білинська С.В.. – учитель англійської мови, Бандурак Г.М. – учитель географії. Протягом навчального року з метою надання методичної допомоги було вiдвiдано 12 урокiв у молодих учителiв та проведено 4 заняття ШМУ. На засіданнях ШМУ велася робота над типовими помилками, які трапляються в діяльності молодого вчителя і можливі шляхи їх подолання, розроблено пам’ятки для молодих учителів. 

Протягом навчального 2020-2021 року  проведено такi предметні тижні:

 Олімпійський тиждень;

 Тиждень української мови та літератури;

 Всеукраїнський тиждень права;

 Тиждень початкової освіти;

 Тиждень історії та географії;

  Тиждень безпечного інтернету;

  Тиждень довкілля і захисту природи;

  Тиждень здоровя;

  Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності учнів

      

   Протягом навчального року учні гімназії взяли участь у І етапі Всеукраїнських учнiвських олімпіад з навчальних предметiв, олімпіаді з християнської етики «Як ти знаєш Біблію» та різних творчих конкурсах: з української мови та лiтератури ( Міжнародний конкурс ім. П. Яцика, ім. Т. Г. Шевченка), мовознавчому конкурсi - грi «Соняшник», Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», з образотворчого мистецтва «Намалюй свою мрію», Міжнародному фотоконкурсі «Ми-люди Землі»,у різних обласних природоохоронних акціях «День довкілля», « Чиста вода-здорова нація» , « Збережемо первоцвіти».

    Методична робота у закладі була організована на виконання наказів, листів МОН України, рекомендацій відділу освіти щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину. Учителями закладу були розроблені індивідуальні плани роботи на час карантину. У індивідуальні плани були включені такі пункти як:

- опрацювання методичних рекомендацій, інструкцій, листів та наказів МОН, щодо дистанційного навчання під час карантину;

 - опрацювання фахової літератури та інтернет ресурсів;

 -опрацювання додаткової методичної літератури для підвищення теоретичного та наукового рівня учителя;

- перегляд онлайн-уроків;

- підвищення кваліфікації;

- участь у вебінарах;

- самоосвіта учителя.          

                                                  

                   Матеріал узагальнено

та підготовлено заступником

директора  з навчально-виховної роботи Савик М.В.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Днь Соборності України

У нашій філії відбулася урочиста інформаційна лінійка, присвячена Дню Соборності України – дню, що символізує єдність нашого народу та непох...